Pärnu perekool
https://www.ph.ee/kliinikud_teenistused/naiste_ja_lastekliinik/perekool12.09.2016, 07:52

Loengute tutvustus:

 • Raseduse rõõmud ja mured. Mõeldud naistele, kes alles planeerivad rasedust või kelle rasedus kestab esimesi kuid. Räägitakse muutustest naise organismis, raseduse ajal tehtavatest analüüsidest ja uuringutest. Loengut loeb ämmaemand Elve Hunt.
 • Tugiisiku abi ja roll sünnitusel. Kes on tugiisik sünnitusel, tema roll ning kuidas saab tugiisik abiks olla sünnitajale. Võimalikud sünnitusasendid, lõdvestumis- ja hingamise harjutused. Proovitakse erinevaid abistamismeetodeid. Loengut loeb ämmaemand Tenel Koppel.
 • Sünnitusvalude leevendamine. Mis on sünnitusvalu ja mis seda põhjustab? Kuidas saan ise ennast aidata valuga toimetulekul? Tutvustatakse erinevaid võimalusi valu vähendamiseks nii loomulikul teel (hingamine, erinevad asendid, massaaž, soe vesi kas dušši või vannina jne.) kui ka ravimitega (naerugaasi ja epiduraalanalgeesia kasutamine - toime ja kõrvalmõjud). Loengut loeb ämmaemand Meelika Rako.
 •  Sünnitus. Kuidas sünnitus algab, millised on sünnituseelsed tundemärgid, millal minna haiglasse ning mida kaasa võtta, kuidas toimub osakonda vastuvõtt. Millised on sünnituse perioodid ja  sünnituse ajal tehtavad toimingud. Räägitakse vesisünnitusest, selle eelistest emale ja lapsele. Sünnituse filmi vaatamine. Loengut loeb ämmaemand Natalja Gusseva.
 •  Imetamine – räägime rinnapiimast ja rinnaga toitmise vajalikkusest, vaatame erinevaid imetamisasendeid, räägime võimalikest probleemidest rinnaga toitmisel, vaatame flmi. Loengut loeb ämmaemand Tenel Koppel.
 • Vastsündinu hooldamine – räägime vastsündinu igapäevasest hooldusest. Loengut loeb ämmaemand Triin Laanepõld.  
 • Imikute esmaabikoolitus - turvalise keskkonna loomine, esmaabi osutamine järgmistel juhtudel - põletused, mürgistused, traumad, loomahammustused, allergia, šokk, krambid jne. Loengut loeb lastearst Ilona Lind.
 • Lapse areng ja selle soodustamine esimesel eluaastal - kirjeldame, kuidas kulgeb lapse normaalne sensomotoorne areng esimesel eluaastal (millal beebi õpib pöörama, roomama, käputama, istuma jne). Räägime ohumärkidest, mis võivad esineda lapse motoorses arengus. Õpime kuidas ise soodustada lapse motoorset arengut tema esimesel eluaastal. Loengut loeb füsioterapeut  Maarja Säde.
 • Sünnitusjärgne aeg – Räägime naise füsioloogilisest taastumisest peale sünnitust, toitumisest, vaevustest, emotsioonidest ja kontratseptsioonist. Loengut loeb ämmaemand Elve Hunt. 
   

 

Pärnu Haigla naiste- ja lastekliiniku sünnitusosakonnaga saad tutvuda endale sobival ajal meie virtuaaltuuri vahendusel. Virtuaaltuuri valmimisega seoses osakonna tutvustavaid ringkäike enam ei toimu! Virtaaltuuri leiad siit.

 

  

Teenuste kirjeldus:

TEENUSED RASEDATELE JA SÜNNITANUD NAISTELE

Vaata ka teisi teenuseid, mida pakub Taastusravi ja heaolukeskus. 

TEENUSED IMIKUTELE JA VÄIKELASTELE

  

perekool[at]ph.ee
447 3511
90004527
ЦУ Пярнуская Больница, ул. Ристику 1 Пярну 80010, Эстония
Переходов: 19 | Просмотров: 50 | Добавил: eestimamki | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar