Sünnitusosakond Järvamaa haigla
https://jmh.ee/?page_id=19012.10.2016, 08:17

Sünnitusosakonna infoOsakonnajuhataja, naistearst: Marju Raja, tel. 38 48150

Naistearstid: Heli Veeber, Riina Limberg, tel. 38 48150

Mikropediaater: Piret Värk

Ämmaemandusjuht: Aiki Mäekivi tel. 38 48151

Ämmaemandad: Tiina Mehiste, Asta Olonen, Tiina Jõe, Kerli Graubner, Eha Jegi, Reet Siht, Anneli Tibbo, tel. 38 48151Sünnitusosakond asub Järvamaa Haiglas, aadressil Paide, PÄRNU TN. 53Meie osakonnas töötab kaheksa ämmaemandat, kolm arsti ja viis ämmaemandaabilist, tagatud on ööpäevaringne arsti ja ämmaemanda valve. Meie töö hulka kuulub ka ambulatoorsete vastuvõttude läbiviimine Paide ja Türi naistekabinettides. Toimuvad perekooli loengud, võimlemine beebiootel emadele.Sünnitusosakonnas on viis kahekohalist peretuba ja üks kolmekohaline peretuba, kokku on kolmteist voodikohta. Kõiki kahekohalisi peretubasid on vajadusel võimalik kasutada peredel, hind on vastavalt toale 18€ või 25€ ööpäev, hinna sisse kuulub ka söök isale. Meil on kaks kaasaegselt sisustatud sünnitustuba, üks neist on sisustatud vanniga. Alates 2003 aasta sügisest toimuvad meil vettesünnitused, seda võimalust kasutatakse päris sageli. Sünnitusvalude leevendamiseks pakume, naerugaasi, võimalust olla vannis, kasutusel on ka erinevad vahendid, mis võimaldavad sünnitajal valida erinevaid asendeid – pall, järi, madrats.Iga päev kell 10.00 – 11.00 toimub osakonnas lastearsti visiit. Väljakirjutamine toimub alates 11.00 -st.Sünnitanud saavad koju kolmandal, soovi korral ka teisel päeval, keisrilõikuse järgselt viiendal päeval, vajadusel ka varem. Sünnitusosakonnas teostatakse beebile enne kojuminekut kuulmisuuring.Meie osakond on väike ja hästi kodune, kaasaegselt renoveeritud ja vaikne. Meeskonnana oleme hästi kokkuhoidev ja üritame kõik koos teha selleks, et iga lapse sünd meie majas oleks turvaline ning meeldejääv sündmus. Sünnitamas käiakse meil sageli kõikjalt Eestist nii Tallinnast Tartust kui ka Jõgeva ja Pärnumaalt. Osakonnaga saab alati ka eelnevalt tutvuda.Sünnitajale:Kui oled plaaninud pere- või tugisünnitust, siis tule sünnitama ühe tugiisikuga, teised lähedased võivad teid külastada juba pärast sünnitust peretoas. Tugiisikult ootame eelnevat informeeritust – võimalusel osalemist perekoolis, võiks lugeda kirjandust ja vaadata filmi, mida saab laenutada naistenõuandlast. Kaasa tuleks võtta vahetusjalatsid ja ka mugav riietus oleks hea. Sünnituse juures ei tohi viibida ebakaines olekus, suitsetamine vastavalt haigla sisekorraeeskirjale.Mida sünnitusmajja kaasa võtta?Dokumendid. Kindlasti peavad kaasas olema pass ja rasedakaart.

Riided. Osakonnas antakse särk ja kittel. Kui tahad end kodusemalt tunda, võta kaasa isiklikud vahetusriided, mõni T- särk, hommikumantel vms. , milles end mugavalt tunned. Sussid ja sokid on asjakohased, aluspesu tasub kaasa võtta mitu paari. Osakonnas on olemas mähkmed ja riided beebi jaoks, loomulikult võid lapsele selga panna ka kodust kaasavõetud riideid.

Jook. Sobivad tavaline või mineraalvesi soovitavalt ilma mullideta, leebed , mitte hapud mahlad , paremad on kodumaised.

Söök. Enamast ei soovi naised sünnituse ajal süüa, kuid kui asjad on veel üsna alguses, võid süüa midagi kerget, näiteks puuvilju, või jogurtit. Kaasas võiks olla ka midagi energiarikast, näiteks šokolaadi või rosinad. Ka tugiisikule võiks midagi kosutavat kaasa võtta.

Tualett-tarbed. Kaasa võta hügieenivahendid, võiks veel võtta suurema rätiku vannis või dušši all käimiseks. Kindlasti võta kaasa suuremaid hügieenisidemeid.

Veel võid kaasa võtta lemmikmuusika, fotoaparaadi, kaamera ja telefoni.Meeldivate kohtumisteni meie osakonnas.

haigla@jmh.ee
+372 38 48 102
10220275
Järvamaa Haiglas, aadressil Paide, PÄRNU TN. 53
Переходов: 84 | Просмотров: 73 | Добавил: eestimamki | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar