Alpakafarm
https://alpakafarm.ee/06.12.2020, 21:08

Alpakad

Eesti suurimas alpakafarmis on Teil võimalik lähemalt tuttavaks saada Lõuna-Ameerika kameliidide alpakadega. Lisaks saate siin veel sõbruneda Kameruni kääbuskitsedega, Ouessanti minilammastega ja näha angoora küülikuid.

Kuidas meid leida

Asume Are vallas, Niidu külas Pärnumaal. Tallinn-Pärnu maantelt Are bussipeatuse  juurest keerata Suigu teele ja mööda seda ~1,5 km ning keerata Alpakafarmile suunava viida juurest “Are küla tee”-le. Kui sõidad mööda seda teed otse 1,7 km, siis oledki jõudnud Alpakafarmi.

Kuidas käituda meie farmis

Kui soovid meie farmis saada parimat elamust, siis see ei olene mitte sellest, kuidas loomad käituvad Teie siin viibimise ajal, vaid sellest kuidas Teie käitute meie territooriumil. Loomadele pole sisse programmeeritud, et nad peavad kõiki külastajaid ühtmoodi tervitama ja ootama.

Alpakadel, samuti nagu kõikidel teistelgi loomadel, on väga hea intuitsioon. Nad tunnetavad väga kergelt närvilisust ja halbu mõtteid. Alpakad pole agressiivsed ja ei hammusta, seega ei pea keegi neid kartma, sest ka hirm on kergesti tunnetatav.

Alpakad ei armasta lärmi, jooksmist, järske liigutusi ja pea pealt katsumist. Enda poolt kaasa võetud porgandite, saia, leiva, õuna ja muude maiustega loomade söötmine meie farmis on rangelt keelatud!

 

Alpakafarmi algusKuidas algas meie lugu

2011 jaanipäeva paiku ostsime Kännu talu, mis oli seisnud ilma inimese hooleta üle 20 aasta.
Taluaed oli täis kasvanud väikeseid puukesi ja rinnuni ulatuvat rohtu.  Ka majas, mida oli alustatud 89-ndal ja millel olid valmis vaid vundament ja esimese korruse seinad, kasvasid suured puud üle müüride välja.
Algselt sai plaanitud see talu vaid suvekoduks, aga siis sai meile üsna kiirelt läbi kurva kogemuse selgeks, et Eestis ei saa kohta ilma valveta jätta. Otsustasime siia turismitalu rajada. Mõtteks oli majutus, aga siis tuli parem idee tuua Eestisse alpakad.

Alpakafarm algus hoovMeie esimesed alpakad jõudsid Inglismaalt Eestisse 11.mai 2012. Esialgu siis 14 isaslooma, sest emaseid ei saanud poegimise lähenemise tõttu transportida. Emased jõudsid koos poegadega järele septembris.
Tänaseks on meil peale alpakade veel ka kanad, Kameruni kääbuskitsed, Ouessanti minilambad ja angoora küülikud. Loomulikult ei puudu ühest talust ka koer ja kass.

 

kaja@alpakafarm.ee
+372 58121151
Alpakafarm OÜ
Laane talu, Niidu küla, 87307, Tori vald
Переходов: 13 | Просмотров: 49 | Добавил: СеРгЕеВнА | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar